ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ NFZ- Profilaktycznie zmień styl życia

ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ NFZ- Profilaktycznie zmień styl życia

Profilaktyka chorób układu krążenia to temat dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na rozwój chorób układu krążenia ma wpływ nasz styl życia, m.in. niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, stres.

Z raportu Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że aż 10 mln dorosłych Polaków ma nadciśnienie tętnicze. Nieleczone nadciśnienie może prowadzić m.in. do udarów, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca i nerek.

Zadbaj o zdrowie. Postaw na profilaktykę.

Tygodniu dla Serca Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o możliwości skorzystania z programu profilaktycznego chorób układu krążenia (CHUK). Badania można wykonać raz na 5 lat w każdej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w ramach NFZ.

Lista placówek realizujących program dostępna jest w wyszukiwarce Gdzie się leczyć. 

Co powinniśmy wiedzieć o chorobach układu krążenia? Jak uniknąć zawału serca czy udaru mózgu? Do kogo skierowany jest program profilaktyki chorób układu krążenia? O tym, w materiale filmowym z dr n. m. Jerzym Górnym, kardiologiem, specjalistą chorób wewnętrznych. Zachęcamy do obejrzenia –  film na kanale YouTube Akademia NFZ.

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne bezpłatnie na:

·         kanale YouTube Akademia NFZ

·         Facebooku Akademia NFZ

·         oraz na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia – https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/.

Przypominamy! Kontroluj swoje ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu i glikemii.

Bezpłatne plany żywieniowe na bazie diety DASH (ang. Dietary Approaches to Stop Hypertension – dieta w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia) dostępne są na portalu Diety NFZ.

Ulotka-Profilaktyka-ChorAlb-UkL_adu-KrA_Lzenia-19.04.2023

Zachęcamy do lektury materiałów edukacyjnych. Twoje zdrowie zależy od Twojego stylu życia.

Scroll to Top
Skip to content