ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ NFZ – Troska o serce to inwestycja w długie życie

ŚRODA Z PROFILAKTYKĄ NFZ – Troska o serce to inwestycja w długie życie

    Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył w 2019 roku na świadczenia udzielane z powodu choroby niedokrwiennej serca (ChNS) blisko 2 mld zł, z czego 58 proc. tej kwoty to koszty leczenia ostrych zespołów wieńcowych.

Z powodu ChNS w 2019 roku udzielono dorosłym osobom 1,2 mln świadczeń. Według danych Insitute for Health Metrics and Evaluation na ChNS choruje w Polsce ok. 1,6 mln osób (4,2 proc. populacji).

Na wystąpienie choroby niedokrwiennej serca ma wpływ wiele modyfikowalnych czynników ryzyka, takich jak nadciśnienie tętnicze, nadwaga i otyłość, niewłaściwa dieta, cukrzyca, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu, niska aktywność fizyczna, czynniki psychospołeczne.

Czy można zapobiec tej chorobie? W jaki sposób zadbać o serce?

Profilaktyka choroby niedokrwiennej serca” to temat dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – cyklicznej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Polecamy  uwadze film z wypowiedzią kardiologa – lek. med. Edytą Anielską–Michalak z Oddziału Kardiologii Szpitala MSWiA w Białymstoku – https://www.youtube.com/watch?v=degsJDXDsmU

Załączamy również wersję audio. https://ecoserce.pl/wp-content/uploads/2022/12/profilaktyka-choroby-niedokrwiennej-serca.mp3

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne bezpłatnie na:

kanale YouTube Akademia NFZ,  Facebooku Akademia NFZ oraz na stronie Narodowego Funduszu

Zdrowia – https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/

Zachęcamy do obejrzenia i lektury materiałów edukacyjnych. W każdy poniedziałek publikowany jest post na Twitterze NFZ oraz na Facebooku Akademia NFZ zapowiadający temat „Środy z Profilaktyką”.

No posts found!

Scroll to Top
Skip to content